Roboty Edukacyjne rodzaje ceny i wdrożenia

 

Do lepszej edukacji wykozystuje się programowalne roboty

Na rynku Polskim są takie rowiazania jak :

  1. Jimu robot

JIMU Robot to zestawy klocków zawierających jednostkę główną – mikrokomputer odpowiedzialny za sterowanie robotem,serwomotory, czyli obrotowe silniki elektryczne odpowiedzialne za poruszanie się robota oraz kilkaset (w zależności od zestawu) klocków do budowy.

  • Powyższe elementy pozwalają na tworzenie wielu rodzajów robotów: od prostych zwierząt, przez bardziej zaawansowane pojazdy do modeli naśladujących budowę i ruchy człowieka.
  • Samo konstruowanie robota nie wymaga dodatkowych narzędzi – poszczególne elementy są tak zaprojektowane,żeby idealnie do siebie pasowały.
  • Procesowi budowy towarzyszy interaktywna instrukcja 3D w aplikacji (dostępnej na smartfony i tablety z systemami Android oraz iOS), która pozwala obejrzeć przyszłego robota na każdym etapie jego tworzenia.

JIMU Robot to także świetna zabawa dla dorosłych, pozwala zrozumieć w jaki sposób tworzy się oprogramowanie w dzisiejszych czasach oraz choć na chwilę spojrzeć na świat oczami dziecka.

Zależnie od wieku i poziomu zaawansowania dziecka, JIMU oferuje kilka metod nauki:

  • Najprostszą i przeznaczoną dla najmłodszych opcją jest powtarzanie ruchów wykonanych przez użytkownika – robot uczy się tego w jaki sposób dziecko rusza poszczególnymi częściami i odtwarza te ruchy.
  • Skorzystanie z rozbudowanego kreatora wizualnego i nauczenie robota wykonywania zaawansowanych sekwencji ruchów. Proces ten jest bardzo łatwy – wystarczy określić dokładne pozycje każdego z serwomotorów. Daje nam to pełną kontrolę nad zachowaniem robota.
  • Zaprogramować robota używając bloków komend w języku Scratch. Bloki łączy się ze sobą na ekranie jak puzzle, dokładnie tak samo jak podczas nauki programowania dla najmłodszych w szkołach i na zajęciach dodatkowych.

2. Roboty Lego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *