Monitor Interaktywny ceny, wdrożenie i rodzaje. Jak wybrać ?

Monitory interaktywne


Monitory interaktywne to najnowsze rozwiązanie multimedialne wykorzystywane w edukacji.

W uproszczeniu jest to duży telewizor ze specjalną powłoką ochronną i możliwością dotyku.

Różnica pomiędzy monitorem a telewizorem dotykowym wynika z  wytrzymałości, jakości i długości działania tego sprzętu.

Technologia monitorów interaktywnych przygotowana jest na długoterminowe działanie i bezpieczeństwo jej użytkowania.

Często monitor interaktywny posiada własny wbudowany komputer.  Najczęściej jest to opcja z której jednak warto skorzystać. w podstawowej wersji monitor ma wbudowany najczęściej android który pozwala korzystać z urządzenia jak z tablicy, podłączać go do komputera stacjonarnego lub laptopa. Wbudowany android pozwala również czytać programy z USB, ale miejmy świadomość jego ograniczeń. To jednak jest android.

Monitor interaktywny dostaje skrzydeł przy obsłudze przez Windows 10, który jest standardowo przygotowany do obsługi tabletów i monitorów interaktywnych.

Komputer w monitorze najczęściej posiada wbudowane Wi-Fi oraz bluetooth które to pozwalają na sparowanie dowolnego urządzenia z monitorem do działania w sieci. Pozwala to na aktywną współprace dowolnego tabletu czy komórki z monitorem

Monitor interaktywny w obudowie posiada już  wejścia audio,video itp. Sprzęt można spokojnie podłączyć do dowolnego komputera. Oprócz tego sam komputer do monitora interaktywnego posiada również cały szpaler wejść.

Plusem monitora interaktywnego w stosunku do tablicy interaktywnej jest brak projektora oraz łatwość przemieszczania.

Należy pamiętać że tablica interaktywna potrzebuje przy każdej zmianie miejsca kalibracji. Monitor interaktywny nie . Z praktyki wiadomo ze kalibrację w tablicach interaktywnych trzeba robić czasami codziennie.

Monitor interaktywny  można przesuwać, stawiać w dowolnym miejscu. Wiele z nich przygotowanych jest do pracy jako stół multimedialny.

Jaki wiec wybrać monitor interaktywny ?

Na rynku w Polsce jest kilka rozwiązań :

Producenci

Samsung
Iiyama
NewLine
Promethean
Sensonic
Sharp
Każdy z tych producentów posiada monitory interaktywne o rożnych rozmiarach. Najczęściej jednak jest to obszar roboczy 42 cale do 84 cali.
Nie wszyscy producenci  dają możliwość zakupienia komputera, wielu również posiada własne oprogramowanie sterujące monitorem. Windows, Android czy Linux nie jest standardem. Warto dlatego porozmawiać z ekspertami o swoich potrzebach.

Monitory interaktywne można zamontować na ścianie oraz na ruchomym stojaku. Statyw mobilny daje często możliwości regulacji wysokości, oraz kąta ekranu.

Zobacz ceny monitorów interaktywnych w naszym sklepie wraz z wdrożeniem, szkoleniem i dopasowaniem do twoich potrzeb.

Zamów szkolenie z użytkowania. Przy współpracy z nami szkolenie jest bezpłatne.

Pozwól że pomożemy uzyskać fundusze na zakup i wdrożenie sprzętu interaktywnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *